1. E-DZIENNIK
 2. O SZKOLE
 3. Z ŻYCIA SZKOŁY
 4. PRACOWNICY
 5. DOKUMENTY
 6. e-NAUCZANIE
  ... KONTAKT z nami  ... dla UCZNIA dla RODZICA REKRUTACJA
do klasy I
ŚWIETLICA OFERTA ...  GALERIA  ...

PROJEKT ZDALNA SZKOŁA


PROJEKT ZDALNA SZKOŁA+

:: Nasza biblioteka

Bibliotekarz - mgr Edyta Kowalska oraz mgr Beata Świątkowska

Nasz księgozbiór to prawie 10 tysięcy książek - przede wszystkim literatury dziecięcej, młodzieżowej i popularnonaukowej - prawie każdą książkę w naszej bibliotece można wypożyczyć do domu. Zapewniamy fachową i miłą obsługę.

Godziny pracy biblioteki szkolnej codziennie 7:30 - 15:30.

W bibliotece, oprócz wypożyczenia książek, można poczytać czasopisma dla najmłodszych tj. "Młody Technik", "Świat Matematyki", "Odkrywca", "Victor Junior", "Kumpel" czy "Świerszczyk", pograć w gry planszowe i układać puzzle.
Miłośników książek, rozmów poważnych i całkiem niepoważnych, uczniów chcących ciekawie spędzić czas wolny, chcących włączyć się w akcję popularyzacji czytelnictwa oraz pomoc młodszym uczniom w wyszukiwaniu interesujących książek zapraszamy do Klubu Przyjaciół Biblioteki SP 19 - spotykamy się w bibliotece w poniedziałki w godz. 14.40 - 15.40.
Biblioteka razem z najmłodszymi dziećmi w naszej szkole - "zerówką", realizuje program "Kolorowe czytanie" - zajęcia czytelniczo - plastyczne. Dzieci słuchają utworów literackich, a potem wykonują prace plastyczne różnymi technikami.
We wtorki od 11.50 do 12.25 w zajęciach czytelniczo-plastycznych uczestniczą dzieci ze świetlicy szkolnej. Chcąc zachęcić dzieci do czytania w każdy poniedziałek w czytelni szkolnej odbywają się "Spotkania z książką": o godz. 11.30 dla klas 4-7 o godz. 12.20 dla klas 1-3. Uczniowie mogą posłuchać fragmentów książek czytanych przez bibliotekarkę.
W trosce o najmłodszych czytelników od wtorku do piątku na długiej przerwie od 11.30 do 11.50 czytelnia jest zarezerwowana wyłącznie dla klas 1-3. Na dzieci czekają gry, puzzle i kolorowanki.
W bibliotece są organizowane różne konkursy, o których uczniowie są informowani na bieżąco. Zapraszamy!


Wydarzenia biblioteczne:
 • Naszą bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Młodzi czytelnicy obejrzeli pomieszczenie biblioteki i dowiedzieli się, co można robić w bibliotece. Na zakończenie dzieci zrobiły zakładki do książki "sowa - mądra głowa'. Było to pierwsze zajęcie z cyklu "Kolorowe czytanie".
 • Pierwszaki w bibliotece. Jedną z wielu umiejętności, jakie powinien opanować pierwszoklasista, jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych i dlatego w paŸdzierniku dzieci z klas pierwszych wraz z wychowawczyniami odwiedziły naszą bibliotekę. Podczas spotkania rozmawialiśmy o książkach, jak je wypożyczyć, a potem oddać, jak długo można trzymać wypożyczone książki i jak należy się z nimi obchodzić. Dzieci poznały również zasady zachowania się w bibliotece. Mamy nadzieję, że książka i czytanie pomoże im w nauce i sprawi wiele przyjemności.
 • Trening koncentracji, odrobina relaksu i beztroska zabawa w jednym? Stresu wszyscy mamy obecnie aż w nadmiarze, więc szukamy najlepszych sposobów, aby się zdystansować, odprężyć. Jedni słuchają muzyki, inni uprawiają sport, jeszcze inna grupa ludzi ogląda seriale lub gra w gry komputerowe. Są i tacy, którzy w ramach relaksu kolorują. Kilka pięknie pokolorowanych prac znalazło swoje miejsce na wystawie w bibliotece. Wyróżnienia otrzymały Karolina Bejmert z klasy 5c i Ania Paradowska z klasy 3d. Gratulujemy!

  GALERIA BIBLIOTEKI:

  Dla RODZICÓW
  Znajdą tu Państwo:
 • pomysły jak zachęcić dziecko do czytania
 • korzyści z czytania
 • przydatne informacje o wyborze książki odpowiedniej dla dziecka i dla siebie
 • audycję radiową pani Katarzyny Stoparczyk z Polskiego Radia z cyklu "Dzieci wiedzą lepiej" - Co to są książki?


 • © Copyright 2019 - SP19