1. E-DZIENNIK
  2. O SZKOLE
  3. Z ŻYCIA SZKOŁY
  4. PRACOWNICY
  5. DOKUMENTY
  6. e-NAUCZANIE
  ... KONTAKT z nami  ... dla UCZNIA dla RODZICA REKRUTACJA
do klasy I
ŚWIETLICA OFERTA ...  GALERIA  ...
:: E-nauczanie

#ZostańWDomu #UczSięWDomu #ZostańWDomu

Nauczanie zdalne w Szkole Podstawowej nr 19
im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu


WYCHOWANIE FIZYCZNE ON-LINE

Drodzy uczniowie,
Wiemy, że ciężko Wam wysiedzieć w domach bez ruchu, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was coś specjalnego,
co pozwoli Wam spędzić trochę czasu na aktywności fizycznej. W naszej zakładce znajdziecie krótkie filmiki, na których prezentowane są ćwiczenia fizyczne. Serdecznie zachęcamy Was do aktywności, która pomoże Wam się odprężyć,
a jednocześnie pozwoli na większą koncentrację gdy wrócicie do rozwiązywania lekcji.Oprócz filmików mamy dla Was dwie propozycje. Oczywiście osoby aktywne mogą liczyć na to, że ich zaangażowanie zostanie docenione. Pierwszą ocenę możecie zdobyć za sprawność fizyczną. Przygotowaliśmy dla Was ćwiczenia na każdy dzień. To krótkie zadania ruchowe z którymi poradzicie sobie na pewno wyśmienicie. Wyniki zapisujcie codziennie w karcie sprawności, którą znajdziecie poniżej. Najważniejsze, by każdy z Was postarał się to zrobić jak najlepiej.
Nasza druga propozycja dotyczy wiedzy o sporcie. Są to krótkie pytania na które pewnie w większości będziecie znali odpowiedzi, a jeśli nie poszukajcie ich. Tym sposobem dowiecie się czegoś ciekawego. Zapisujcie odpowiedzi z całego tygodnia.

UWAGA! Na koniec tygodnia wysyłacie kartę sprawności i odpowiedzi na pytania (z całego tygodnia) na adres mailowy nauczyciela, który uczy Was wychowania fizycznego. Adresy znajdziecie w wiadomości w librusie.

OTO PIERWSZE ZADANIA:

Karta aktywności ucznia
Poniedziałek 23.03.2020r.
Wtorek 24.03.2020r.
Środa 25.03.2020r.
Czwartek 26.03.2020r.
Piątek 27.03.2020r.

Drodzy uczniowie, rozpoczynamy kolejny tydzień zdalnego nauczania (od 30 marca 2020r.). Przed Wami nowe wyzwania sportowe. Pamiętajcie, aby pobrać nową kartę aktywności:-)

Karta aktywności ucznia od 30.03.2020r.
Poniedziałek 30.03.2020r.
Wtorek 31.03.2020r.
Środa 01.04.2020r.
Czwartek 02.04.2020r.WYCHOWANIE FIZYCZNE klas I - III

Drodzy uczniowie, do każdej litery przyporządkowane są ćwiczenia a waszym zadaniem jest ułożenie dowolnego wyrazu i wykonanie ćwiczeń zgodnie z opisem. Liczba powtórzeń każdego ćwiczenia to 5 razy. Jak za chwilę zauważycie, brakuje litery Y, w tym miejscu wymyślamy ćwiczenie według własnej inwencji. Na waszą kartę aktywności czekam do piątku 27.03.20r. Miłej zabawy.

Zadanie dla uczniów klas I-III
Karta aktywności ucznia klas I-III

Drodzy uczniowie, w tym tygodniu (od 30 marca...) przygotowaliśmy dla was Gimnastyczną grę planszową. Postarajcie się namówić kogoś z rodziny do wspólnej zabawy, a jeśli się wam to nie uda, to w instrukcji znajdziecie zasady dla jednego gracza. Na naszej karcie aktywności fizycznej wypisujecie ćwiczenia, które udało wam się zrobić podczas wspólnej gry. Jeśli nie wiecie, jak jakieś ćwiczenie wykonać, zajrzyjcie do naszego alfabetu, a znajdziecie tam podpowiedŸ. Jeśli nie znacie odpowiedzi na jakieś pytanie spytajcie o to Wujka Google. Na wasze karty aktywności czekam oczywiście do piątku 03.04.20r.

Karta aktywności ucznia od 30.03.2020r.
GRA PLANSZOWA
Zasady gry


GIMNSTYKA KOREKCYJNA klas I - III

Drodzy uczniowie, przedstawiamy Wam kilka ćwiczeń na prawidłową postawę ciała. Jeśli nie macie w domu woreczka, to można zastąpić go np. jakąś miękką maskotką, dywanik można zastąpić swoją bluzką lub sweterkiem a jeśli nie macie w domu piłki, wykonajcie ćwiczenie bez niej. Pamiętajcie, żeby codziennie wykonać chociaż jedno z tych ćwiczeń i postarać się to zrobić jak najlepiej. Oprócz zestawu ćwiczeń przekazujemy Wam także filmik z propozycję jak można samodzielnie wykonać różne ćwiczenia w domu. Pamiętajcie, że każdy z użytych w filmiku przyborów możecie zastąpić tym co macie w domu. Życzymy Wam udanej zabawy.

Zestaw ćwiczeń z gimnastyki korekcyjnej


© Copyright 2019 - SP19